No comments yet

KVK SA PREZIDENTĖS KORNELIJOS DAPKUTĖS PATIRTIS

          Artėjant Klaipėdos valstybinės kolegijos Studentų atstovybės (KVK SA) Visuotiniam susirinkimui, kurio metu bus išrinkti nauji KVK SA Prezidentas, Valdybos nariai, Revizijos komisijos nariai, delegatai į KVK Akademinę tarybą, norime pasidalinti KVK SA Prezidentės Kornelijos Dapkutės patirtimi organizacijos lyderio pozicijoje.

          Kornelija yra KVK bendrosios praktikos slaugos absolventė, kuri savo veiklą Studentų judėjime pradėjo nuo 2018 m. ir 2019 m. balandžio mėn. būdama išrinkta į KVK SA Socialinių reikalų komiteto koordinatoriaus poziciją. KVK SA Prezidento poziciją Kornelija užima nuo 2020 m. lapkričio mėn., kai KVK SA Neeilinio visuotinio susirinkimo metu buvo išrinkta pirmajai kadencijai (2021 m. gegužę perrinkta antrai kadencijai) ir šias pareigas ėjo iki 2022 m. vasario 28 d.

          Pagrindiniai aspektai, kuriuos Kornelija išskiria būdama paklausta, kodėl verta tapti KVK SA Prezidentu – žinios, gyvenimiškoji patirtis, kompetencijos, „prasmingas“ laisvalaikio praleidimas, asmeninis augimas, pažinčių rato praplėtimas, komandinio darbo ugdymas, baimių įveikimas, galimybė atstovauti studentams nacionaliniu mastu.

          „Iš tiesų kiekvieną kartą kai manęs paklausia šio klausimo – mano atsakymas būna vis kitoks. Bet pabandysiu trumpai atsakyti ką šiuos pareigos duoda ir kodėl tikrai verta būti šio studentiško judėjimo dalimi. Na, tai pirmiausia žinios, patirtis, kompetencijos, kurias gali įgyti tik būdamas studentiškame judėjime. Studijavimo laikotarpis prabėga labai greitai, todėl manau, kad yra labai svarbu jį praleisti prasmingai. Be to, kad Prezidento pareigos prisideda prie asmenybės ugdymo, dar yra labai svarbu paminėti ir atrastus gerus draugus, su kuriais išliks patys geriausi prisiminimai būnant atstovybėje. Atvirai pasakius labai sunku įvardinti priežastis kodėl verta būti Prezidentu, tačiau galiu garantuoti, kad buvimas šiose pareigose padeda įveikti savo baimes, skatina bendrauti ir bendradarbiauti, valdyti komandą ir būti jos lyderiu bei dirbti su kitais studentų lyderiais nacionaliniu lygmeniu.“

          Kornelija teigia, kad jos patirtyje vykdant KVK SA Prezidento pareigą, buvo nemažai įsimintinų situacijų, tačiau labiausiai įsiminė jai 2021 m. gruodį vykęs Lietuvos studentų sąjungos (LSS) kalėdinis padėkos vakaras, kurio metu KVK SA laimėjo nominacijoje „Metų studentų savivalda“, kurią pasiekė visa jos komanda. Tą patį vakarą įvyko ir ilgai laukto KVK SA himno premjera, kuris pristatytas tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku.

          „Tikriausiai negalėčiau išskirti vienos įsimintiniausios situacijos, kadangi apskritai visas prezidentavimo laikotarpis man yra vienas pats įsimintiniausias ir prasmingiausias gyvenimo nuotykis. Na, bet vis tiek tikriausiai niekada nepamiršiu kai mūsų organizacija tapo LSS metų savivalda, o šios nominacijos įteikimas sutapo su KVK SA himno premjera. Buvimas kartu su savo komanda ir kitais studentų lyderiais tokią akimirką leido suprasti, kad esu ten, kur noriu ir turiu būti, na, o jei ne mano komanda, kuri per trumpą laiką tapo kaip antra šeima, nebūčiau turėjusių tokių šiltų, prasmingų ir įsimintinų akimirkų šioje organizacijoje ir visoje Lietuvos studentų sąjungoje.“

          Kornelijos kelią šioje organizacijoje lydėjo ne tik teigiamos emocijos, tekdavo jausti ir emocinę įtampą, patirti neigiamas emocijas, pasitikėjimo savimi sumažėjimą, tačiau, kaip teigia Kornelija, šias krizes padėdavo įveikti ja pasitikinti Komanda ir pareiga Kolegijos studentams.

          „Galiu pripažinti, kad Prezidento pareigos yra tikrai nelengvas iššūkis, nes tu turi būti ne tik komandos lyderis, kuris vedą ją ir visą organizaciją į priekį, tačiau esi studentų atstovas nacionaliniu lygmeniu, kuris prisideda prie įvairių Aukštojo mokslo pokyčių.  Būdavo dienų kai pagalvodavau, ar aš tikrai tikslingai atstovauju mūsų studentams, ar gerai reprezentuoju KVK SA nacionaliniu lygmeniu. Bet tokiomis akimirkomis, kuomet neigiamos emocijos šiek tiek sumenkina pasitikėjimą savimi yra labai svarbu turėti palaikymą iš žmonių, kurie tavimi tiki. Taigi, tikrai būdavo labai blogų dienų, tačiau tu supranti, kad esi čia ne veltui. Turi stiprinti pačią organizaciją, suburti žmonės bendram tikslui, turi užsitarnauti ne tik organizacijos narių, tačiau ir visų Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų pasitikėjimą.“

          Vienas iš pagrindinių sunkumų, su kuriais susidūrė Kornelija prezidentaujant – jos pačios ir Komandos motyvacijos šuoliai.

          „Galbūt nepasakyčiau, kad tai buvo pats sunkiausias dalykas, tačiau labai sunku yra tuomet, kai visai tavo komandai ir tau pačiam trūksta motyvacijos veikti, bet tu sieki išlaikyti optimizmą ir gerą nuotaiką, nes supranti kaip svarbu yra palaikymas tokiais momentais. Dėl šios priežasties yra labai svarbu turėti gerą ryšį su komanda, kad būtume kaip vienas kumštis ir padėtume vieni kitiems gerose ir blogose situacijose.“

          Būdama paklausta, kaip Kornelija patobulėjo nuo išrinkimo į KVK SA Prezidento poziciją, ji išskiria tokius aspektus, kaip kritikos priėmimas, mokėjimas išgirsti kitų nuomonę, savo nuomonės reiškimą.

          „Šio klausimo manau reikėtų klausti aplinkinių, kurie matė mano kadencijos pradžią ir mato pabaigą. Iš savo pusės galiu pasakyti tik tiek, kad išmokau klausytis, priimti kritiką ir nebijoti pasakyti savo nuomonės dėl geresnio rezultato.“

          Komandinį darbą atstovaujant studentams ir stiprinant organizaciją Kornelija vertina gerai, nors prisipažįsta, jog šis rezultatas buvo pasiektas nelengvais būdais. Kornelija didžiuojasi savo Komanda, kuri aktyviai įsitraukdavo į visas keliamas diskusijas, padėjo organizacijos lyderiui stiprinti veiklą ir narius.

          „Mūsų komandą sudarė labai skirtingi žmonės, todėl komandinis darbas nebuvo labai lengvas. Bet džiaugiuosi tuo, jog visi komandos nariai aktyviai įsitraukdavo į diskusijas, turėdavo savo nuomonę ir nebijodavo jos reikšti garsiai. Iš tiesų labai didžiuojuosi kiekvienu komandos nariu, kuris prisidėjo prie KVK SA stiprinimo ir labai tikiuosi, kad šios patirtys padės jiems ateities planuose.“

          Kornelija skatina kiekvieną organizacijos narį siekti aukštumų ir pokyčių organizacijoje ir įvardija tam priežastį:

          „Iš tiesų 3-4 studijų metai labai greitai praeis ir dėl šios priežasties reikia išnaudoti kiekvieną akimirką prasmingai. Svarbiausia yra nebijoti klysti, bandyti keisti ir daryti kitaip nei praėjusios kartos ir, žinoma, nebijoti kreiptis pagalbos, nes SA mums yra tarsi antra šeima, pas kurią visada gera sugrįžti. Ir be abejo nepamiršti, kad KAI VEIKI KŪRYBINGAI – SIEKI AUKŠTUMŲ!”

          Priminame, kad KVK SA Visuotinis susirinkimas, kurio metu bus pristatytos KVK SA, KVK SA Valdybos ir Revizijos komisijos metų veiklos ataskaitos bei metų finansinės veiklos ataskaitos, renkami nauji KVK SA Prezidentas, KVK SA Valdybos nariai, KVK SA Revizijos komisijos nariai, delegatai į KVK Akademinę tarybą vyks balandžio 9 d., KVK Verslo fakultete (Jaunystės g. 2), 12 val. (registracijos pradžia – 11 val.).

          Studentai, norintys tapti KVK SA Prezidentu, KVK SA Valdybos nariu, delegatu į KVK Akademinę tarybą gali kandidatuoti atsiuntus savo gyvenimo aprašymą (CV), motyvacinį laišką ir pažymą apie akademinių skolų neturėjimą iki kovo 19 d. el. paštu klausk@kvksa.lt.

Post a comment