No comments yet

Klaipėdos aukštųjų mokyklų savivaldų stiprinimo mokymai

Balandžio 28 – 29d. vyko KVK SA organizuojami Klaipėdos aukštųjų mokyklų savivaldų stiprinimo ir akademinio atstovavimo mokymai, kuriuose dalyvavo Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų atstovybė, Klaipėdos universiteto studentų sąjunga ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų atstovybė. Patirtimi dalijosi Vilniaus universiteto studentų atstovybės alumni – Artūras Šaltis.

Pirmąją dieną mokymų dalyviai diskutavo, kokią asmeninę naudą duoda buvimas savivaldos nariu ir kodėl reikia atstovauti studentus. Diskusijos metu buvo išgryninta, kas yra studentų atstovas – tarpininkas, tarp studentų ir administracijos, kuris atstovauja visus studentų interesus ir padeda jiems spręsti problemas. Buvo aptarta, kur turi savivaldos atstovauti studentus aukštojoje mokykloje ir mieste, kodėl ir kaip jos turi atstovauti.

Kitą dienos dalį nagrinėjome Bolonijos proceso dokumentus ir pristatynėjome, kas mūsų nuomone yra aktualiausia studentams dabar. Pagrindinis Bolonijos proceso veiksnys – sukurti bendrą aukštojo mokslo erdvę. Sužinojome, kad iki 2001m. Lietuvoje studentų atstovai nebuvo įtraukti į aukštųjų mokyklų valdymo organus. Bolonijos procese buvo numatyta, kad nuo 2003m. iki 2005m. vidinis ir išorinis aukštosios mokyklos vertinimas turi būti skelbiamas viešai.

 

 

Antrąją dienos dalį vyko praktinis darbas grupėse. Kiekviena grupė gavo užduotį, kuri buvo susijusi su studentų atstovavimu, kaip pvz.: simuliacinis apeliacijos rašymas, neteisingai įvertinus dėstytojui studento darbą; raštas administracijai dėl neadekvataus dėstytojo elgesio; mokymosi kambarių įrengimas bendrabučiuose – pagrindiniai žingsniai; ir kt.

Mokymų metu pasisemta patirtis ir įgytos kompetencijos, motyvavo veikti ir labiau atstovauti studentų akademinius ir socialinius interesus, taip pat sustiprino Klaipėdos aukštųjų mokyklų savivaldų bendravimą ir bendradarbiavimą.

 

Neringa Skrikytė


Post a comment