No comments yet

Ilonos Šilaitės sėkmės istorija

 

 

Šiuo metu dirbu Klaipėdos valstybinėje kolegijoje Studijų ir karjeros centre Studijų specialiste. Taip pat studijuoju 4 kurse Maisto technologijų studijų programoje. Daug kam gali kilti klausimų nuo kultūrinės veiklos vadybos iki Maisto technologijų, tai juk dvi visiškai skirtingos specialybės, bet jas apjungus gali gautis labai puikus dalykas. O jei rimtai, manau, kad kuo daugiau mokomės, tuo daugiau žinome ir tai tikrai nepamaišys gyvenime.

Kaip sugalvojote prisijungti prie Studentų atstovybės?

Apie studentų atstovybę sužinojau dar prieš įstojant į kolegiją. Savanoriaujant renginiuose ir organizacijų veiklose susipažinau su KVK SA Prezidente Kristina Šmotaite, ir jau tada sužinojau apie veiklą vykdomą studentų atstovybėje. Taigi pradėjus studijuoti kolegijoje jau žinojau, kad noriu prisijungti prie atstovybės veiklos. Atėjau, užsirašiau ir jau po savaitės keliavau į pirmuosius mokymus, kuriuos organizavo Lietuvos studentų sąjunga (LSS).

Kokių naujų įgūdžių/žinių jums atnešė SA?

Tikrai patobulinau laiko planavimo įgūdžius, nes turint daug veiklos tikrai pravertė mokymų metu išgirstos žinios, kurias atstovybės užimtumo dėka galėjau pritaikyti praktiškai, o vėliau ir pasidalinti patirtimis ir žiniomis su kitais atstovybės nariais. Dalyvaudama atstovybės veikloje tikrai gavau daug žinių apie projektų rengimą, įgyvendinimą, vadovavimą komandai, viešųjų ryšių aspektus.

Ką SA veikloje padarėte kitaip nei kiti nariai?

Manau kiekvienas atstovybėje veikėme taip, kaip mums atrodė geriausia. Ką padariau kitaip nei kiti, net nežinau. Tiesiog buvau savimi ir visose veiklose į man paskirtus darbus žiūrėjau labai atsakingai. Jei matydavau, kad nespėju su darbų atlikimu, tai šnekėdavausi su Prezidente ir ieškodavome sprendimų, ką daryti, kad veikla kuo sklandžiau vyktų toliau.

Ar veikla Studentų atstovybėje turėjo įtakos Jūsų esamai karjerai?

Manau, kad taip. Veikiant studentų atstovybėje teko daug bendradarbiauti su administracijos darbuotojais, taip mane pastebėjo studijų ir karjeros centro vadovė ir baiginėjant studijas man pasiūlė darbą studijų ir karjeros centre, kur iki šiol ir dirbu.

Kokius patarimus galėtumėte duoti SA nariams?

  • Visų pirma, pasitikėkite vieni kitais, būkite vieninga komanda.
  • Jei jau nusprendėte būti organizacijoje ir prisiimti veiklas, tai nepamirškite prisiimti ir atsakomybės, kai kas nors nepavyksta.
  • Taip pat svarbu, po kiek vieno didelio darbo/projekto leisti sau atsikvėpti ir trumpam pailsėti.
  • Rodykite pavyzdį studentams, nes būti atstovybėje tai ne tik atstovavimas, renginiai, smagus laikas, bet ir pavyzdys kitiems, tad nepamirškite gerai mokytis.
  • O svarbiausiai nepamirškit gerų emocijų, šypsenos ir kad anksčiau ar vėliau viskas išsisprendžia.

 

Kaip manote, kodėl patekote į skiltį „Sėkmės istorijos?

 

Jei nuoširdžiai, tai neįsivaizduoju. Visada sakydavau ir sakau, kad studentų atstovybėj tiesiog veikiau ir dariau, tai ką sugebėjau ir tai kas atrodė svarbu ir reikalinga atstovybės tobulėjimui. Tai, kai sužinojau, kad norite paimti interviu ir pateikti, kaip sėkmės istoriją labai nustebau.

Kodėl nusprendėte studijuoti Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir kodėl pasirinkote specialybę, kurią studijavote?

Tuo laikotarpiu, kai rinkausi, ką studijuoti, aktyviai savanoriavau įvairiose veiklose, renginiuose, organizacijose, tai skatino domėtis renginiais, jų rengimu, užkulisiais, kultūriniais aspektais, todėl apsisprendžiau studijuoti kultūrinės veiklos vadybą. Kai pradėjau aiškintis, kur ruošia šiuos specialistus pamačiau, kad juos rengia Klaipėdos valstybinė kolegija, taip ir apsisprendžiau likti gimtajame mieste.

Jeigu dabar butumėte studentė, ką darytumėte kitaip?

Juokas juokais, bet dabar esu 4 kurso studentė, tik šį kart viskas kitaip dėl to, kad tai ištęstinės studijos ir turiu nuolatinį darbą. Bet jei turėčiau galimybę grįžti į tuos laikus, kai studijavau pirmą kartą, aš asmeniškai į viską žiūrėčiau šiek tiek paprasčiau, skirčiau laiko ir linksmybėms, nes kai visi lėkdavo linksmintis, aš mokydavausi. Bet to nesigailiu, tikrai gavau daug žinių ir patirčių.

 

Jūsų nuomone, kaip pasikeitė organizacija, lyginant su Jūsų karta?

Kiekviena atstovybės karta yra savotiškai skirtinga, bet tuo pačiu kiekviena atstovybės karta siekia to pačio vieno tikslo – kuo geriau atstovauti studentus. Kiek tenka matyti kiekviena atstovybės karta ieško kuo geresnių, įvairesnių būdų, kaip kuo geriau atstovauti studentus, taip organizacija auga ir tobulėja. 

Būdama Studentų atstovybėje, du sykius buvote Viceprezidentė, Ryšių su visuomene koordinatorė, kaip sėkėsi? Su kokiais iššūkiais teko susidurti?

Buvo visko ir geresnių, ir blogesnių periodų. Manau, kad sekėsi tuo metu pakankamai gerai, nes kitu atveju nebūčiau buvus du sykius tose pareigose. Taip pat dar buvau ir biuro administratorė, tai iššūkių su darbų suspėjimu tikrai turėjau. Bet kaip sakiau ir sakau, kuo daugiau darbų turi, tuo daugiau jų ir pasidarai. Man labai padėjo, tai, kad atsakingai planuodavau savo laiką ir darbus.  Žinoma būdavo visokių periodų, kai darbų tikrai būdavo per daug ir norėdavosi viską mesti, bet šalia būdavo komanda, žmonės, kurie padėdavo ir viską įveikdavome.

Post a comment